Kot Syberyjski – temperament, wygląd

Czworonogi takiej rasy charakteryzuje się doskonałym umięśnieniem oraz mocą. Trudno się temu dziwić, z racji gdyż kot syberyjski żył na początku na terenach Syberii. Łatwo jest więc sobie uzmysłowić, iż jego tamtejsze życie, nie było łatwe. Fakt taki ma mimo wszystko swoje świetne strony, w rzeczywistości odmiana ta, nie jest praktycznie wcale zmieniana przez człowieka. Z racji że kociak żył na terenach zamieszkałych przez ludzi zubożałych i posiadających pozostałe problemy, odmiana posiadała sposobność na samodzielne ukształtowanie.

syberyjski
Syberyjski – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Dlatego zwierzak ten nie jest przerasowiony, nie cierpi również na wiele schorzeń genetycznych, tak charakterystycznych dla ras pupili prawie modyfikowanych za pomocą ludzi. Kot syberyjski posiada pewną istotną cechę. jednak z racji własnych znacznych wielkości, proces tego dojrzewania jest nico dłuższy niż jest to w przypadku, kotów pozostałych ras. Koty te mogą dojrzewać nawet do ukończenia 5 roku życia. Przeciętna kotka ma wagę około 3 kilogramów, w czasie kiedy kocur może ważyć również 7-8 kilogramów.

Dowolny hodowca a także opiekun takiej rasy, zmuszony jest koniecznie zapamiętać że kot takiej odmiany nie powinien być krzyżowany z żadną pozostałą odmianą czy także mieszanką  odmian. Kot syberyjski jest czoworonogiem mającym, obfitą sierść stanowiącą jego znaczną zaletą. Pomimo to, struktura jego włosa nie jest kłopotliwa dla osób będących alergikami. Pupile wspomnianej rasy bywają bardzo miłymi towarzyszami. Kochają kontakt z człowiekiem, i lubią wzajemne zabawy łącznie z człowiekiem.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/syberyjskie/

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *