Kot Kartuski – informacje, historia

Rasa tego kota, pochodzi z regionu czarnego kontynentu. Dziewicze okazy tego wyjątkowego zwierzęcia trafiły w ręce pozostałych państw z powodu zakonników. To oni, powracając z misji, zazwyczaj brali ze sobą do swojego kraju, przeważnie była to Francja, pojedyncze osobniki. Ku rozpaczy sympatyków już po drugiej wojnie okazało się, że kot kartuski był praktycznie zupełnie przetrzebiony. żeby odtworzyć a tym samym między innymi odratować odmianę, pojedyncze osobniki poczęto parować z osobnikami paru odmiennych kocich odmian.

kartuski
Kartuski – zdjęcie znalezione na stronie Felidae.blog.onet.pl

Kociak kartuski należy do pupili średniej wielkości. Jego ciało powinno być mimo to umięśnione i gibkie. Z powodu licznych mieszanek tego kociaka z kotem brytyjskim niebieskim, barwa jego włosa możliwa jest jest we wszelkich odmianach błękitu. Kot Kartuski na pewno może być dobrym pupilem dla prawie dowolnej osoby, rzecz jasna pod pretekstem iż lubi ona czworonogi i nie posiada ona na nie uczulenia. Kociak Kartuski z racji swojego zrównoważonego charakteru, wspaniale będą pasować do ludzi samotnych.

Za pewno umilą smutne dni samotności. Zdaniem wielu sympatyków oraz posiadaczy, czworonogi tej rasy bardzo intensywnie przyzwyczajają się do własnych opiekunów. Nie należy więc stresować ich licznymi wyjazdami i tęsknotą. Powinno się między innymi mieć świadomość że dzięki swej gładkiej sierści, stając się opiekunem czworonoga tej rasy, nie jesteśmy zmuszeni do ciągłego sprzątania sierści z domowych kanap a także dywanów. W ramach pielęgnacji futra, musimy znaleźć kilkanaście minut na tydzień, by uczesać jego futerko.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *