Kot Jawajski – charakter, opieka

Kuzynami kotów Jawajskich są koty orientalne. tak naprawdę jawajski kot jest odmianą jednokolorową kota balijskiego. Szybko zyskały ogromną popularność gdyż orientalny wygląd kota, prędko zjednywał mu miłośników hodowców. Podobnie jak praktycznie każde koty uznane za orientalne do grupy kotów orientalnych, również i jawajski odznacza się ogromnym temperamentem. Kociaki tej odmiany są wyjątkowo energiczne, żywe i mają miły oraz wesoły sposób zachowania.

jawajski
Jawajski – zdjęcie znalezione na stronie Imgur.com

Z racji sporej ruchliwości koty takiej rasy nie będą czuć się dobrze w miejskich mieszkaniach. Zdecydowanie preferują one domy z sposobnością do wyjścia do ogrodu. Również samiczki również samce, nie oddalają się znaczny dystans od swojego miejsca zamieszkania. Są raczej strachliwe i na pewno ten inny, obcy świat będzie pupila przerażał. Wielu hodowców takich kotów uważa, iż ich pupile bez żadnego problemu reagują na ich głos. Skoro zamierzamy nauczyć ukochanego zwierzaka paru poleceń, nie ma z tym dużego problemu. To zwierzęta wyjątkowo chętne do nauki, a co najważniejsze sprawia im to dużą radość.

Dobrze jest zdawać sobie sprawę, zanim w rodzinnym mieszkaniu pojawi się kot Jawajski, iż pupile te bardzo mocno przyzwyczajają się do swoich opiekunów. Tak więc źle znoszą spore samotne godziny. Jak na pupila przystało, między innymi jawajski kot jest dosyć ostrożny w stosunku do obcych. Przywiązuje się do dużej rodziny, mimo o zaakceptowanie kolejnych jej członków, może potrwać nieco czasu. Zwierzęta takiej rasy mogą mimo wszystko nie dobrze czuć się w domach w których przebywają dzieci. Ich energiczne zachowanie a także niedelikatność w w obchodzeniu się ze zwierzęciem, może być dla pupila nie do przyjęcia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *