Kot Birmański – hodowla, zalety

Kot Birmański jest z pewnością przedstawicielem zwierzęcej arystokracji. Za równo jego zachowanie oraz i sposób poruszania się mówi o jego znacznym pochodzeniu. Jego styl bycia jest stały a także opanowany. Rasa powstała poprzez połączenia kota rasy syjamskiej wraz z przedstawicielem rasy perskiej. Dlatego udało się otrzymać pupila o kolorystyce syjama, wyróżniającego się dłuższą oraz bardziej obfitą sierść. Kot birmański kocha znajdować się w centrum otoczenia, wciąż zauważany i pieszczony.

birmanski
Birmański – zdjęcie znalezione na stronie Catbreedselector.com

Pozytywnie więc będzie czuł się w rodzinach lub domach w których mieszka kilku ludzi. Z pewnością jednak koty te przekonują się najsilniej do jednej osoby, tak samo jak przywiązują się psy. Kot birmański kocha dzieci, może spędzać wiele chwil na wzajemnych figlach razem z latoroślami. Charakteryzuje się ogromnym spokojem oraz cierpliwością również kiedy dziecinne pieszczoty stają się nieco mniej delikatne. Może między innymi mieszkać w domach w których mieszkają również inne zwierzęta.

W stosunku do psów utrzymują dany dystans, lecz nie przejawiają agresji. Pomimo iż jest to zwierzak przywykły do życia w domu, nie trzeba go przymuszać do przebywania wiele dnia jedynie w mieszkaniu. Warto zapewnić mu chociaż godzinę na wspólną zabawę albo spacer po ogrodzie. Kupując pupila takiej rasy musimy zdać sobie sprawę iż będzie on wymagał dokładnego czesania a także zabiegania o futro pupila będącą jego ogromnym atutem. Trzeba między innymi przygotować się na dosyć sporą ilość włosów znajdujących się na fotelach i dywanach, głównie w czasie linienia.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/kot-birmanski-usposobienie/

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *